Ewolucja kart

Polskie Browary i Puby – dodatek do Piwnego Imperium

Praca, praca, praca… właśnie finalizujemy działania związane z wypuszczeniem na rynek pierwszego dodatku do Piwnego Imperium, a mianowicie talii kart Polskie Browary i Puby.
Na wstępie chcemy Was wszystkich przeprosić, za opóźnienie – zakładaliśmy wypuszczenie dodatku na przełomie stycznia i lutego, jednak z kilku względów termin musiał ulec zmianie. Wiemy już jednak, że wszystkie przesyłki z dodatkiem zostaną wysłane do wspierających w przyszłym miesiącu.

Jak się w praktyce okazało trochę więcej czasu zajęło nam skoordynowanie opracowywania kart z Wspierającymi, musieliśmy dograć kilka detali z Browarami i Pubami, czy wreszcie podjęliśmy sami kilka decyzji, które mają (naszym zdaniem) pozytywnie wpłynąć na jakość produkcji.

Teksty każdej karty zostały już po wielokroć sprawdzone przez różnego rodzaju „grupy docelowe” 🙂 tutaj duże podziękowania dla Mateusza z Planszówki i Piwo, czy naszego znajomego testera Michała, który zwrócił uwagę na detale, które umknęły wszystkim innym weryfikatorom.
Wszystkie karty staraliśmy się utrzymać w klimacie z lekkim przymrużeniem oka (cóż już pewnie znacie nasze nieco skrzywione poczucie humoru z szeregu filmików z naszego kanału na YouTube), jednocześnie wprowadzając do mechaniki nowe elementy gry, których nie doświadczycie w wersji podstawowej Piwnego Imperium. Mamy tu na myśli np. mechanizmy licytacji, karty na stałe przypisywane do browaru gracza, czy też mechanizmy ingerujące okresowo w plansze akcji, wpływając na planowanie w danej rundzie.

Mocno zmieniliśmy również wizualną stronę kart i to w zasadzie największa ewolucja. Tutaj ukłon w stronę wszystkich graczy, którzy przekazali nam swoje uwagi, doznania z gry, jak również bardziej, czy mniej krytyczne uwagi. Poniżej na grafice możecie zobaczyć w jaki sposób karty uległy zmianie.

Ewolucja kart

Ewolucja kart

Jednocześnie poddaliśmy powyższy projekt pod ocenę graczy na naszym profilu na Facebooku i tu niezmiernie się cieszymy, że sam kierunek zmian uważacie za pozytywny.

Co znajdziecie w dodatku:

  1. 15 kart browarów regionalnych i rzemieślniczych,
  2. 10 kart pubów,
  3. 18 kart opracowanych przez Wspierających (zdarzenia i wyzwania – świetne pomysły, które w ciekawy sposób wpływają na rozgrywkę J)
  4. 12 kart zdarzeń i wyzwań opracowanych już przez nas 😉

Wszystkie nasze działania mają w chwili obecnej jeden cel – dostarczyć Wam dodatek, który będzie wolny od jakichkolwiek błędów oraz mocno urozmaici rozgrywkę. W chwili obecnej domknęliśmy już umowę na produkcję dodatku i zlecamy wykonanie certyfikowanego proofa kolorystycznego, który będzie odzwierciedlał to co chcemy osiągnąć w „masowej” produkcji.

Natomiast wszystko zmierza już ku szczęśliwemu finałowi i w marcu wyjdą do Was pierwsze przesyłki.

Poniżej zamieszczamy kilka przykładów kart – niech to będzie mały smak tego co znajdziecie w talii.