DICE Brewing z DICE+ i plany Kickstarterowe

Od wczorajszego wieczoru możemy, w końcu oficjalnie powiedzieć, że wersja mobilna DICE Brewing będzie unikalna, a to ze względu na multimedialną kość DICE+. Po paru miesiącach intensywnych rozmów z właścicielami i twórcami DICE+ opracowaliśmy gameplay i pierwszy prototyp działającej gry, z którym będziemy wchodzić (również przy wsparciu DICE+) na Kickstartera, ale o tym więcej w dalszej części wpisu.

Na zdjęciu od lewej: Filip Głowacz (Board and Dice), Patryk Strzelewicz (twórca i właściciel DICE+), Ireneusz Huszcza (Board and Dice), Michał Bąk (Twórca DICE+)

Tak jak już wspominaliśmy w naszym wcześniejszym wpisie, w którym zdradzaliśmy nasze plany odnośnie Dice Brewing i DICE Brewing, wersja mobilna będzie dostarczała inny pakiet doświadczeń z obcowania z kością. Ci którzy nas obserwują, wiedzą że jesteśmy zwariowani na punkcie kości. Dice Brewing nie mógł być nie oparty o mechanikę dice building i push luck. Pierwszym naszym zamiarem było przeniesienie tej gry na wersję mobilną praktycznie 1:1. Natomiast podczas rozmów z twórcami DICE+ i dokładnej analizie możliwości tej multimedialnej kości stwierdziliśmy, aby gra mobilna dostarczała zupełnie inną frajdę niż wersja planszowa przez co powstaną dwie wersje gry, a każda z nich czerpie ze swoich kości to co najlepsze 🙂 Udało nam się opracować bardzo ciekawe mechaniki dla takich właściwości kości DICE+ jak:

– wyczuwanie dotyku na konkretne ścianki kości

– programowanie wyświetlania się ścianek w różnej kolejności w różnych kolorach

– akcelerometr

– czas turlania się kości

A to wszystko bezie bardzo klimatycznie powiązanie z konkretnymi zadaniami jakie będą musieli wykonywać gracze aby uprawić, zebrać plony uwarzyć i zaserwować piwo!

Opracowanie gry mobilnej (i to jeszcze tak charakterystycznej) będzie wymagało niemałych nakładów pieniężnych. Dlatego też podjęliśmy decyzję aby wejść z DICE Brewing na Kickstartera i tam zebrać potrzebne środki. Wersję planszową gry będziemy wydawać z własnych środków natomiast przy wersji mobilnej będziemy potrzebowali pomocy społeczności. Wszystkie progi z grą będą też zawierać kość DICE+. Będzie jeden próg,w którym będzie można kupić wersję mobilną i wersję planszową oraz DICE+. Gdy kampania wystartuje będziemy mieli już praktycznie gotowe wszystkie grafiki do wersji analogowe, nakręcimy również filmik z gameplayu i załączymy instrukcję do pobrania.

Niedługo więcej wiadomości odnośnie gier a także kampanii na Kickstarterze 🙂